1991. évben magyar tulajdonosi háttérrel alakult meg a Lajta-Vetőmag Kft., amely kezdetben a közeli vetőmagüzemekkel bérmunkában dolgoztatott és 1994-ben saját vetőmagüzemet épített fel. A beszerzett német és dán gépekkel már 1996-tól feldolgozás folyt, a bázis laborral és jelentős raktárbázissal rendelkezett. A cég 2009. évben 100%-ban Seiwerth Gábor tulajdonába került.
Szakmailag teljesen elhivatott tulajdonosként az elmúlt 15 évben új építésű raktárakat húzott fel, jelentősen bővítette a tisztítókapacitásokat, vetőmagtisztítás eszközrendszerét is folyamatosan fejlesztette, és a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően cégcsoportunk egy rendkívül korszerű, magas technológiai színvonalú vetőmagüzemmel rendelkezik. A mosonudvari vetőmagüzem jelenleg több, mint 10.000 négyzetméter sík tárolótérrel rendelkezik, a vetőmagüzemben, illetve annak raktáraiban egy egyedülálló raktár-nyilvántartó rendszer működik.
A Lajtamag cégcsoport Mosonudvar mellett Héderváron és Püskin is rendelkezik telephellyel. A 2 szigetközi bázison alapanyag előállítás, tárolás és előzetes tisztítás zajlik. A termeltetési tevékenység folyamatos bővülése a tisztítási és raktári kapacitások szűkösségéhez vezetett. Püskin 8 darab speciális vetőmag elhelyezésre alkalmas tároló-kondicionáló siló került letelepítésre, illetve 25 t/h teljesítményű szárító-tisztító egység épült. A silók egyedi megoldást kínálnak a vetőmagok speciális, kíméletes szárítására, tárolására.
A Lajtamag évente 8.000-10.000 hektáron vetőmag céltermeltetést is folytatunk. A Lajtamag cégcsoportnak országosan termelő gazdálkodók száma éves szinten meghaladja a 400-at. A céltermeltetési portfólióban elsősorban aprómagok, különböző bükkönyök, bíborhere, vöröshere, olajretek, mustár, mézontófű szerepelnek, illetve nagy területen folyik szója vetőmag céltermeltetés is.
A termelés, a termeltetés és vetőmag előállítás mellett a cégcsoport jelentős eredményeket mondhat magáénak a K+F területeken is. 3 éves kutatási programok futottak a durum búza és a szója témákban, amelyeknek célja a korszerű hazai termesztéstechnológiák kidolgozása volt. Jelenleg egy 3 éves program keretein belül kender fajta nemesítéssel foglalkozunk.



|
|

 |